Kondičné cvičenia
Fly4Fit

Kondičné cvičenia

Chcem vedieť viac
Kondičné cvičenia
Tabata

Tabata

Je kondičné cvičenie zo skupiny HIIT (vysoko intenzívnych intervalových tréningov) 20 sekúnd sa intenzívne cvičí, 10 sekúnd sa oddychuje, pričom sa striedajú dva cviky v priebehu 4 minút. Cviky sa počas trvania cvičenia obmieňajú ako zo skupiny kardio tak zo skupiny posilňovacích cvikov, takže nudiť sa nebudete. Tento interval umožňuje pomerne rýchlo zlepšiť kondíciu a vybudovať silu celého tela, pretože aj krátka pauza stačí na oddych a počas intenzívneho intervalu telo pracuje naplno. Účinok cvičenia pretrváva aj po jeho skončení, niekedy dokonca až 48 hodín. Jedna z najlepších volieb pri spaľovaní tukov.

V našom štúdiu sa Tabata cvičí pod vedením Vierky Gurovej najmä ráno, ale nájdete ju v rozvrhu aj v podvečerných hodinách.

Na cvičenie si vezmite pohodlné oblečenie, uterák na podložku, fľašu vody, cvičíme naboso alebo v ponožkách.

Cena cvičenia je 6€, v prípade predplatenia cvičenia formou permanentky sa platí 54€, pričom permanentku je možné využiť aj na ďalších cvičeniach v rovnakej cene (Strength4fit, Pilates, Power Yoga). Permanentka je neprenosná, platí 3 mesiace od vystavenia a po vypršaní platnosti zostatok nevraciame.

Strength4fit

Strength4fit

Je špeciálne cvičenie pre ženy pod vedením kondičnej trénerky Sabíny Šálovej, ktoré je zložené z dvoch častí: v prvej časti 60-minútovky sa venujeme rozvoju stability tela pomocou zábavných cvičení, tak aby si klienti rozvinuli bezpečný, stabilný a silný rozsah pohybov a širokú škálu pohybových vzorcov. V druhej časti cvičenia prichádzajú na rad cvičenia venované rozvoju silových schopností. Cvičíme výhradne bez železa, ako záťaž využívame vlastnú váhu tela s doplnením rôznych cvičebných pomôcok (expandery, Fluiball dynamické lopty, overball, prípadne flyfitové plachty).

Tréning je určený aj pre začiatočníkov; aj keď ide o skupinové cvičenie, prístup je výlučne individuálny podľa potrieb a schopností klienta a pomerne rýchlo prináša silné a zdravé telo. Je vhodný aj ako základ pre iné typy tréningov, špeciálne pre naše silovo-akrobatické aktivity. Hodina je otvorená pre verejnosť, nie je vedená formou kurzu.

Cena cvičenia je 6€, v prípade predplatenia cvičenia formou permanentky sa platí 54€, pričom permanentku je možné využiť aj na ďalších cvičeniach v rovnakej cene (Tabata, Power Yoga). Permanentka je neprenosná, platí 3 mesiace od vystavenia a po vypršaní platnosti zostatok nevraciame.

Bežecký tréning

Bežecký tréning

Počas leta zaraďujeme do našej ponuky aj bežecký tréning, ktorý prebieha raz týždenne vonku na Oktago ihrisku pri ZŠ v Stupave.

Čo je lepšie na zvýšenie úrovne aeróbnej kondície ako beh? Nie je potreba zvláštnych pomôcok, drahého vybavenia; behať je možné vždy a všade. Podľa svetovej zdravotníckej organizácie je úroveň aeróbnej vytrvalosti (VO2max) nepriamym ukazovateľom celkového „fitness“ a teda zdravia. Cieľom tréningu nie je len behať dookola, spotiť sa a ďalší deň umierať od bolestivej svalovej horúčky. Naučíte sa prečo je lepšie a efektívnejšie behať za kontroly srdcovej frekvencie, postupne si skúsime intenzívnejšie a menej intenzívne behy, zlepšíme techniku behu, zabavíme sa a pri tom všetkom porastie aj úroveň aeróbnej kondície. To samozrejme zaručujeme len pri pravidelnom dochádzaní  Užitočnou pomôckou je sporttester, prípadne inteligentné hodinky merajúce tep srdca.

Trénujeme iba za pekného počasia (platí dohoda, že ak hodinu pred tréningom neprší, tréning sa koná) od troch prihlásených. Je potrebné sledovať aj maily či informačné kanály, kde priebežne informujeme, či sa tréning koná alebo sa ruší kvôli počasiu. Tréning vedie študentka FTVŠ Sabína Šálová, ktorá je zárukou kvality každého civčenia.

Cena cvičenia je 3,50€ na osobu.

Silový tréning

Silový tréning

Outdoorová špecialita zameraná na rozvoj silových schopností prevažne trupu a horných končatín, ktoré sú u žien často problematické. Cvičenia prebiehajú na workoutovom ihrisku – na hrazdách a bradlách, prípadne s pomôckami TRX, gymnastických kruhov a expanderov. Tréning je venovaný ako začiatočníkom tak aj pokročilým cvičencom, ktorý si chcú overiť, že aj tréning s vlastnou váhou vie byť efektívny pri rozvoji komplexnej sily. Každé cvičenie prispôsobujeme individuálne podľa schopností a možností cvičenca.

Rovnako ako bežecký tréning aj Silový outdoorový tréning je v našej ponuke iba v období od mája do októbra a za priaznivého počasia. Cvičíme na Oktago ihrisku pri ZŠ v Stupave. Trénujeme iba za pekného počasia (platí dohoda, že ak hodinu pred tréningom neprší, tréning sa koná) od troch prihlásených. Je potrebné sledovať aj maily či informačné kanály, kde priebežne informujeme, či sa tréning koná alebo sa ruší kvôli počasiu. Tréning vedie študentka FTVŠ Sabína Šálová, ktorá je zárukou kvality každého civčenia.

Cena cvičenia je 3,50€ na osobu.

Fluiball workout

Fluiball workout

Novinka v našom štúdiu i na Slovensku: skupinové cvičenie s dynamickou loptou Fluiball.

Fluiball je lopta s tekutinou vo svojom vnútri rôzneho objemu i hmotnosti, ktorá robí loptu nestabilnou a tak je každý tréning s ňou robí nepredvítateľným. Fluiball Workout je dynamické cvičenie, počas ktorého sa lopta využíva ako závažie, nestabilná plocha, balančná pomôcka či medicinbal. Vďaka rozvlnenej hladine tekutiny vo vnútri lopty sa pri práci s ňou zapája oveľa viac svalov ako pri rovnakom pohybe s obyčajnou gymnastickou loptou. Aktivujú sa svaly vnútorného stabilizačného systému a tak sa tréning stáva intenzívnejší, náročnejší a aj jednoduché cviky sa stávajú výzvou.

Cvičenie je zložené zo základného zahriatia, samotného workoutu a záverečného uvoľnenia. Počas 60 minút si precvičíte svaly celého tela, posuniete svoje hranice, zapracujete na svojej stabilite. K dispozícii máme v našom štúdiu lopty rôznej hmotnosti, od 0,5 kg až po 8 kg; väčšinou cvičíme s 2-3 kg loptami priemeru 26 cm. Každý cvičiaci si volí loptu podľa svojich schopností a sily, pričom je možné si záťaž postupne pridávať.

Cvičenie vedie Vierka Gurová, certifikovaná trénerka Fluiball Activity Group priamo výrobcom lôpt v Taliansku.

Cena cvičenia je 6,50€ na osobu, v prípade zakúpenia permanentky na 10 vstupov je cena 58€. Permanentka je platná 12 týždňov od zakúpenia, je možné ju využiť aj na ďalšie cvičenia v rovnakej cene (Jóga pre zdravý chrbát). Po uplynutí platnosti permanentky zostatok nevraciame.

Body&Flui Workout

Body&Flui Workout

Skupinové cvičenie, ktoré kombinuje posilňovacie, bodyformingové a pilatesové prvky (cvičenia s vlastnou váhou) s cvičením s dynamickou loptou Fluiball v pokojnejšom tempe. Počas 60 minút sa zameriavame na budovanie svalovej hmoty a flexibility tela podľa schopností a kondičnej úrovne každého klienta – aj keď sa jedná o skupinové cvičenie s maximálne 8 cvičiacimi, prístup inštruktorky je individuálny. Práca s dynamickou loptou Fluiball, ktorá sa radí medzi medicinbaly (t.j. lopty s určitou váhou) vo vysokej miere aktivuje zapojenie svalov CORE – jadra tela, čím pomáha predchádzať bolestiam chrbta a zlepšuje držanie tela. Tým, že je Fluiball naplnený tekutinou, ktorej hladina je nestabilná, robí aj jednoduchý pohyb náročným. Tréning s ňou sa radí medzi neuromuskulárne typy cvičenia (zapájajú sa aj svaly, ktoré sa pri rovnakom pohybe s obyčajnou loptou či medicinbalom nezapájajú). V našom štúdiu máme k dispozícii lopty rôznej váhy od 0,5 kg až po 8 kilové, takže na svoje si príde každý, či už začiatočník alebo pokročilý cvičiaci.

Hodina je zložená z úvodného zahriatia aktívnym strečingom bez lopty, postupne sa prechádza k posilneniu jednotlivých svalových skupín s loptou i bez nej čisto len s použitím vlastnej váhy, na záver Vás čaká pasívny strečing s relaxom pre upokojenie svalstva a uvoľnenie mysle.

Cena cvičenia je 6€ na osobu, v prípade zakúpenia permanentky na 10 vstupov je cena 54€. Permanentka je platná 12 týždňov od zakúpenia, je možné ju využiť aj na ďalšie cvičenia v rovnakej cene (Jóga pre zdravý chbrát, Fluiball). Po uplynutí platnosti permanentky zostatok nevraciame.

Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám umožňujú identifikovať zlepšenia našich služieb. Viac informácií