Cvičenia pre zdravý chrbát a lepšiu mobilitu
Fly4Fit

Cvičenia pre zdravý chrbát a lepšiu mobilitu

Chcem vedieť viac
Cvičenia pre zdravý chrbát a lepšiu mobilitu
Morning Yoga

Morning Yoga

Je ranná joga určená aj pre úplných začiatočníkov, ktorej cieľom je pomalé, precítené a kontrolované rozhýbanie celého tela a príprava na celodennú psychickú i fyzickú záťaž. Jednoduché pozície smerujúce k natiahnutiu viacerých svalových skupín, predovšetkým svalov chrbta a hlboko uložených svalov okolo chrbtice, ktoré majú tendenciu počas spánku stuhnúť. Cvičíme v malej skupine, pod vedením skúsenej lektorky, ktorá sa zameriava aj na jógovú prax u ľudí s obmedzeným pohybom. Preto sa netreba báť prísť a ak Vám to čas dovolí, urvať si čas pre seba s svoje telo, pretože neexistuje lepší začiatok dňa ako cvičenie. Váš deň bude oveľa krajší a pokojnejší. Hodinu vedie Katka a trvá 60 minút.
Power Yoga

Power Yoga

Je systém cvičenia, ktorá vychádza zo základných prvkov klasickej jógy, no sústreďuje sa hlavne na posilnenie, natiahnutie a tvarovanie celého tela s využitím strečingových a rehabilitačných metód. Tento druh cvičenia využíva jednotlivé základné pozície z jógy, ktoré sú chronologicky zoradené v dynamickom slede za sebou. Cvičenie prebieha v pokojnom tempe, dôležité je zaujatie a zvládnutie správne technicky prevedených pozícií a s dôrazom na kvalitu dýchania.

V našom štúdiu ponúkame Power Yogu v ranných i večerných termínoch, aktuálne hodiny vedie Katka Hanáková a Adelka Matej Kučerová

Cena cvičenia je 6€, v prípade predplatenia cvičenia formou permanentky sa platí 54€, pričom permanentku je možné využiť aj na ďalších cvičeniach v rovnakej cene (Tabata, Strenght4fit). Permanentka je neprenosná, platí 3 mesiace od vystavenia a po vypršaní platnosti zostatok nevraciame.

Jóga pre zdravý chrbát

Jóga pre zdravý chrbát

Jóga pre zdravý chrbát je cvičenie vychádzajúce z jógy zamerané na udržiavanie zdravej chrbtice: predovšetkým na odstránenie bolestí chrbta, posilnenie svalov hlbokého stabilizačného systému a osvojenie si správneho držania tela ako prevencie bolestí chrbta.

Je vhodná pre všetkých, ktorí majú sedavé zamestnanie, problémy s krčnou chrbticou či bolesti krížov, ale aj pre tých, ktorí uprednostňujú pomalú a jemnú formu cvičenia; pre začiatočníkov i pokročilých. Celá hodina je zameraná na správne prevedenie jednotlivých jógových pozícií, ktoré sú prispôsobené kondícii cvičiaceho, jeho pohybovým schopnostiam a zdravotným problémom. Cieľom Jógy pre zdravý chrbát je cvičiť pomaly, kontrolovane a bezpečne, tak aby sme si neublížili a postupne smerovať k odstráneniu bolestí chrbta.

V našom štúdiu hodiny Jógy pre zdravý chrbát prebiehajú v ranných hodinách pod vedením Katky Hanákovej, kedy sú aj bolesti chrbta a stuhnutosť svalov výraznejšie ako večer. Navyše začať deň hodinou jogy je to najlepšie pre prebudenie tela i mysle do nového dňa. Počas leta pridávame aj podvečernú hodinu.
Vezmite si so sebou pohodlné oblečenie, uterák, fľašu vody, cvičíme naboso alebo v ponožkách.

Cena cvičenia je 6,50€ na osobu, v prípade zakúpenia permanentky na 10 vstupov je cena 58€. Permanentka je platná 12 týždňov od zakúpenia, je možné ju využiť aj na ďalšie cvičenia v rovnakej cene (Fluiball). Po uplynutí platnosti permanentky zostatok nevraciame.

Gravid jóga

Gravid jóga

V našom štúdiu nezabúdame ani na obdobia v živote, kedy je cvičenie ovplyvnené veľkými životnými zmenami a chceme Vám ukázať, že aj počas tehotenstva a po ňom môže žena zostať primerane fyzicky aktívna. Ponúkame preto Gravid Yogu, ktorá je veľmi príjemnou pohybovou aktivitou v období tehotenstva i pre ženy po pôrode.

Gravid Yoga predstavuje súbor špeciálne upravených jógových pozícií, pomocou ktorých si ponaťahujete svaly celého tela. Prioritne je cvičenie zamerané na uvoľnenie svalov chrbta, ktorý je v tomto období namáhaný zvýšenou váhou tela, zmenou jeho ťažiska i postavením chrbtice. Časť hodiny je venovaná aj relaxácii, uvoľneniu myšlienok a naladenie sa na dieťatko.

S cvičením je vhodné začať od ukončeného 15. týždňa tehotenstva a so súhlasom lekára. Pred prvou hodinou Vám zašleme dotazník k možným zdravotným rizikám, ktorý je potrebné vyplniť a odovzdať lektorke priamo na hodine. Cvičenie vedie Katka Hanáková, ktorá je lektorkou Power Yogy, Jógy pre zdravý chrbát a Port deBras, vo svojej praxi sa venuje predovšetkým vedeniu hodín jógy pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou.

Hodiny prebiehajú ako 4-týždňový kurz, v 5. týždni prebieha náhradná hodina pre prípadné vymeškanie 1 hodiny počas trvania kurzu. Kapacita kurzu je obmedzená na 6 cvičiacich, cena kurzu je 28€, kurzovné je potrebné uhradiť na na základe vyplenenej a odovzdanej prihlášky prevodom náš účet pred začiatkom prvej hodiny. V prípade voľného miesta na kurze umožňujeme jednorazový vstup v cene 10€.
Aktuálne prebiehajúci kurz sa končí 5.9., od 12.9. otvárame nový kurz. V prípade záujmu píšte na info@fly4fitstudio.sk

Cena cvičenia je 28€ na osobu za 4-týždňový kurz s možnosťou 1 náhrady. Podmienkou zapísania do kurzu je vyplnenie prihlášky.

Pilates

Pilates

Pilates je cvičenie, ktoré netreba v našich končinách zvlášť predstavovať: je to cvičenie zamerané na centrum tela (core) najkomplexnejšie v našej ponuke. Pomocou dýchania a na pohľad jednoduchých pohybov sa aktivujú hlboko uložené svaly, no zlepšuje sa i ohybnosť a obratnosť tela. Cieľom Pilatesu je vybudovať funkčné telo, udržiavať zdravý chrbát a naučiť sa vnímať svoje telo. Preto je Pilates vhodným cvičením pre tých, ktorí majú sedavé zamestnanie, i pre aktívnych športovcov ako kompenzačné cvičenie. Z veľkej miery je Pilates aj o vnímaní svojho tela, zlepšení koncentrácie a spojení tela a mysle.

Na našich hodinách používame aj rôzne pomôcky ako expandery, overbally či fitlopty, ktoré destabilizujú pohyb a tým aj zlepšujú zapojenie všetkých svalových skupín. Hodinu vedie Monika Urbanová, v civilnom živote lekárka, ktorá do nej vnáša svoj perfekcionalizmus a je Vám aktívnou sprievodkyňou na ceste k zlepšovaniu sa.

Cena cvičenia je 5€, v prípade predplatenia cvičenia formou permanentky sa platí 45€, pričom permanentku je možné využiť aj na ďalších cvičeniach v rovnakej cene (Tabata, Strenght4fit, Power Yoga, Cvičenie pre zdravý chrbát, Flexi4fit). Permanentka je neprenosná, platí 3 mesiace od vystavenia a po vypršaní platnosti zostatok nevraciame.

Flexibilita & Mobilita

Flexibilita & Mobilita

Pre všetky ranné vtáčatá ponúkame pravidelné cvičenie Flexibilita & Mobilita zamerané na pomalé a kontrolované rozhýbanie svalov celého tela a na prebudenie tela i mysle do nového dňa.

Základ cvičenia predstavujú cviky, ktoré spojením cvičení na natiahnutie skrátených svalov a zvýšenie rozsahu pohyblivosti jednotlivých kĺbov. Pravidelným cvičením sa dosahuje obnovenie fyziologickej dĺžky svalov, zvýšenie ohybnosti, pružnosti svalov, spevnenie svalových partií a ochabnutých svalov. Cvičenie je vhodné ako pre začiatočníkov, tak i pre pokročilých. Nie je potrebné  mať predchádzajúce skúsenosti so strečingom, každý postupuje podľa svojich možností a schopností.

Cvičenie v trvaní 60 minút vedie Patrícia Bullová, absolventka FTVŠ, trénerka plávania, tenisu, lyžovania a kondičná trénerka. Cena cvičenia je 5€ na osobu, cvičíme od dvoch prihlásených.


Flyfit

Flyfit

Flyfit je cvičenie v špeciálnej látke zavesenej pod stropom, ktoré kombinuje prvky viacerých známych cvičení: powerjogy, pilatesu, funkčného tréningu, silového tréningu, TRX, akrobacie či gymnastiky.

Pomocou cvikov využívajúcich vlastnú váhu tela a nestabilnosť siete sa posilňujú svaly celého tela, špeciálne však hlbokého stabilizačného systému a jedinečným spôsobom sa uvoľňuje svalové napätie v okolí chrbtice. Výsledkom je správne držanie tela, prevencia pred bolesťami chrbta, šije a krku a pevné telo, ktoré je zároveň aj flexibilné.

Sieť je unikátna najmä v rôznorodosti jej využitia: počas jednej hodiny prinúti telo využívať a zväčšovať svoju vlastnú silu, veľmi efektívne ho natiahne a zlepší i jeho rovnováhu a stabilitu. Intenzita cvičenia je veľmi ľahko prispôsobiteľná podľa úrovne cvičiacich a ich potrieb.

Cieľom Flyfitu je v prvom rade starať sa o svoje telo, byť s ním v spojení a naučiť sa vnímať jeho potreby. Okrem toho si užiť aj trochu zábavy, byť chvíľku malým dieťaťom na hojdačke, hrať sa, zabaviť sa. Prekrviť celé telo. Vyskúšať si pozície známe z jogy alebo bezpečné akrobatické pozície, upevniť sebadôveru. Zabudnúť na problémy a starosti, vytlačiť ich z hlavy počas cvičenia. Začať dôverovať sieti, ale hlavne sebe, posúvať svoje hranice a neustále sa zdokonaľovať, napredovať a spoznávať svoje telo.

Cvičíme v malej skupine 5 ľudí, pričom každý cvičiaci má vlastnú sieť. Z tohto dôvodu je potrebné si miesto vopred rezervovať cez náš rezervačný systém. Cvičenie trvá 75 minút, odporúčame nenosiť oblečenie, ktoré by mohlo roztrhnúť či zašpiniť sieť (vrátane make-upu) ale aj ublížiť cvičiacemu (šperky, hodinky a pod.)

Cena cvičenia je 8€, v prípade predplatenia cvičenia formou permanentky sa platí 72€. Permanentka je neprenosná, platí 3 mesiace od vystavenia a po vypršaní platnosti zostatok nevraciame.

Flexi4Fit

Flexi4Fit

Špeciálne cvičenie zamerané na zväčšenie rozsahu pohybu ako doplnkové cvičenie pre ďalšie aktivity prebiehajúce v našom štúdiu, najmä však hodiny s akrobatickými prvkami, kde ich prevedenie je podmienené mobilitou klienta.

Ak si bolo Vašim snom naučiť sa šnúru alebo zdokonaliť mostík, je toto cvičenie určené práve Vám. Každá hodina je zameraná na konkrétnu svalovú partiu (mobilita chrbtice, bedrových kĺbov, ramien...) tak, aby sme v jednotlivých cieľových pozíciách dosiahli progres v rozsahu pohybu a stále sa zdokonaľovali. Cesta k dokonalému splitu či záklonu je pomerne zdĺhavá a preto je potrebné neustále na pozíciách pracovať aj mimo tejto hodiny. Na hodine sa naučíme ako a kedy strečovať, správne technicky, a predovšetkým bezpečne, držať pozície.

Cena cvičenia je 5€, v prípade predplatenia cvičenia formou permanentky sa platí 45€, pričom permanentku je možné využiť aj na ďalších cvičeniach v rovnakej cene (Tabata, Pilates, Power Yoga, Strenght4fit). Permanentka je neprenosná, platí 3 mesiace od vystavenia a po vypršaní platnosti zostatok nevraciame.

Cvičenie pre zdravý chrbát

Cvičenie pre zdravý chrbát

Je kombináciou strečingu, uvoľňovania a posilňovania všetkých svalových skupín, prioritne však svalov hlbokého stabilizačného systému. Na rozdiel od Jógy pre zdravý chrbát, ktorá vychádza z jógových pozícií a jednotlivých asán, je Zdravý chrbát dynamickejšie cvičenie kombinujúce prvky pilatesu a posilňovania svalov s vlastnou váhou. Cielene sa zameriava na vybudovanie silnejších postulárnych svalov, ktoré sú zodpovedné za „nesenie“ hmotnosti tela správnym technickým prevedením cvikov a nácviku správneho držania tela aj v bežnom živote.

Cvičenie je vhodné aj pre začiatočníkov, aj pre tých, ktorí majú sedavé zamestnanie a pociťujú bolesti chrbta. Rovnako je vhodné aj pre pokročilejších klientov, ktorí si chcú zlepšiť techniku cvičenia a držania tela. Cvičenie je vedené formou otvorenej hodiny a je potrebné si na ňom miesto vopred rezervovať.

Cena cvičenia je 5€, v prípade predplatenia cvičenia formou permanentky sa platí 45€, pričom permanentku je možné využiť aj na ďalších cvičeniach v rovnakej cene (Tabata, Pilates, Power Yoga, Strenght4fit, Flexi4fit). Permanentka je neprenosná, platí 3 mesiace od vystavenia a po vypršaní platnosti zostatok nevraciame.

Cvičenie pre seniorov

Cvičenie pre seniorov

Aj vo vyššom veku môžete zostať aktívni a venovať sa cvičeniu primeranému Vášmu veku a zdravotnému stavu, šetrnému pre Vaše kĺby, posilňujúcemu kostrové svalstvo, uvoľňujúcemu stuhnuté šľachy s dôrazom na bezpečnosť a správne prevedenie cvikov tak, aby ste si neublížili a cítili sa lepšie vo svojom tele. Ponúkame Vám skupinové cvičenie, pomocou ktorého udržíte mladé nielen svoje telo ale i myseľ. Cvičíme v malej skupinke maximálne 8 osôb, takže lektorka sa Vám bude môcť venovať individuálne a prispôsobiť obtiažnosť cvičenia každému z Vás na mieru. Cvičíme s vlastnou váhou v pomalom tempe, využívame aj balančné pomôcky ako fitlopty, malé gymnastické lopty, expandery (gumičky) či joga bloky.

Pošlite k nám svojich rodičov, starých rodičov, ich kamarátov zastaviť starnutie. Cena cvičenia je 4,50€ na osobu, prvý vstup zdarma.

Cena cvičenia je 5€ na osobu.

Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám umožňujú identifikovať zlepšenia našich služieb. Viac informácií